skip to Main Content

Witaj

Jeśli masz pytania lub zagadnienie do omówienia zapraszamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową. Nasi doradcy wskażą odpowiednie rozwiązanie i profesjonalnie pomogą zrealizować zaplanowaną inwestycję.

Zapraszamy do kontaktu!

Email: biuro@H2Otech.pl
Tel: +48 607932762
Adress: 93-232 Łódź, Lodowa 120

Nasza lokalizacja

Automatyczne oczyszczalnie ścieków

Nasze układy sterowania oczyszczalniami ścieków tworzymy w ścisłej współpracy technologów – chemików i automatyków. To niezbędne, aby spełniały swoje najważniejsze zadanie – pilnowanie, aby ścieki były doskonale oczyszczone, zgodnie z założonymi normami.

Oczyszczalnia ścieków może być mała lub duża, może być prosta lub złożona. Może być przewidziana na jeden rodzaj ścieków lub na kilka. Jedno co łączy je wszystkie to Automatyczne oczyszczalnie ściekówukład sterowania, który jest elementem decydującym. Musi być intuicyjny, prosty w obsłudze, a jednocześnie zapewniający maksimum informacji i bezpieczeństwa człowieka i środowiska.

Proponowanym przez nas rozwiązaniem jest układ automatyki, oparty o sterownik programowalny PLC. Zaletą zastosowania sterownika są praktycznie nieograniczone możliwości znajdującego się w nim oprogramowania. Skrupulatnie dbamy, aby nasze zaawansowane algorytmy minimalizowały zużycia dodatków chemicznych w trakcie obróbki. To oszczędza pieniądze i środowisko.

Nieodłącznym elementem układu sterowania jest wizualizacja procesu technologicznego. Bez względu na to, czy do jej realizacji użyjemy panelu dotykowego LCD czy komputera PC zawsze stanowi idealne odwzorowanie istniejącego układu oczyszczalni. Ma to tę zaletę, że obsługa patrząc na ekran komputera jest w stanie szybko zlokalizować poszczególne elementy oczyszczalni. Jedno spojrzenie wystarczy by sprawdzić które urządzenia aktualnie pracują, jakie są stany dozowania, jaki jest stan zużycia dodatków. Wizualizacja zapewnia także archiwizację danych. Sprawdzenie wartości pH wczoraj, miesiąc temu lub rok temu nie stanowi żadnego problemu. Na podstawie historii działania oczyszczalni łatwo można zoptymalizować proces usuwając ewentualne „wąskie gardła”. Cały system nadzoru jest zabezpieczony przed ingerencją osób niepowołanych poprzez zastosowanie funkcji nadawania uprawnień dostępowych. Opcjonalnie do dyspozycji Klienta jest funkcja nadzoru zdalnego poprzez sieć Internet. Moduł komunikacji GSM zapewnia komunikację SMS w sytuacjach awaryjnych. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość natychmiastowego przywołania (powiadomienia) obsługi o zaistniałym zdarzeniu oraz możliwość doraźnej reakcji obsługi (także poprzez SMS) na zaistniałą sytuację.

Zdajemy sobie sprawę, że nawet najlepsze systemy czasami ulegają awarii. Dlatego standardem naszym jest zapewnienie pełnego serwisu układu sterowania poprzez sieć Internetową. Dostęp zdalny umożliwia także modyfikacje lub modernizacje układu sterowania oczyszczalni.

Ciągle poszukujemy innowacyjnych rozwiązań. W tej dziedzinie jest jeszcze szczególnie wiele dobrego do zrobienia, aby ścieki były najczystsze, a kontrola ich jakości – najdoskonalsza. Mamy już gotowe rozwiązania, które wyprzedzają nasz czas, na przykład automatyczną, rentgenowską analizę jonów w ściekach. Niestety to kosztowne i nieco wyprzeda nasz czas. Staramy się jednak być już dziś tam, gdzie nasi Klienci będą jutro.

Automatyczne oczyszczalnie ścieków
Back To Top